Śladami Jana Pawła II

Wycieczka śladami Jana Pawła II (PRIVATE TOUR)

  Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska oraz Wadowice

  minimum 4h, zwykle około 6h

  najczęściej sugerowana 9:00am, możliwe inne godziny 

  Volkswagen Caravelle, Multivan T5/T6, dla większych grup: Mercedes Sprinter 

  już od 89pln 


Informacje

Około 45km od Krakowa znajduje się miasteczko Wadowice. To właśnie tutaj 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła późniejszy papierz Jan Paweł II. Trasa wycieczki zawiera miejsca które odwiedził (już będąć Papierzem), jeszcze w Krakowie, odwiedzimy Łagiewniki gdzie spoczywa św Siostra Faustyna oraz gdzie znajduje się również centrum Jana Pawła II wraz z wieża widokową z której rozpościera się widok na panoramę Krakowa. Po drodze do Wadowic gdzie wziedzamy muzeum dom rodzinny Karola Wojtyły odwiedzamy Kalwarię Zebrzydowską - sanktuarium pasyjno-maryjne oo. bernardynów. W samych Wadowicach polecamy spróbować lokalnych kremówek podczas przerwy na kawę - ulubionych słodyczy papierza Jana Pawła II .

Szczegóły wycieczki

Wycieczka śladami Jana Pawła II znajduję się w ofercie wycieczek PRIVATE TOUR:
To spersonalizowana forma wycieczki skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. 
Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki oraz prywatnego komfortowego samochodu wysokiej klasy z kierowcą tylko do Państwa dyspozycji, niewątpliwym atutem tej wersji jest możliwość zwiedzania Domu Jana Pawła II z przewodnikiem w wybranym wcześniej języku. W miarę możliwości, bardzo prosimy o dokonywanie rezerwacji z co najmniej dwu-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną elastyczność z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy się muzeum w Wadowicach. Po skończonym zwiedzaniu dostępny jest też czas wolny na miejscu, podczas którego polecamy spróbować oryginalnych Papieskich kremówek, najlepiej przy doskonałej kawie w jednej z lokalnych restauracji. Po powrocie do Krakowa nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce. Może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór bądź popołudnie lub w inne ciekawe miejsce, których w Krakowie zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy do końca dnia - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań.

Pozwól nam zasugerować wam pełen dzień z nami, do tej wycieczki można dołączyć również:

 • Grand City Tour
 • muzeum O.Schindlera
 • muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
 • zwiedzanie zamku na Wawelu
 • Kopalnia soli Wieliczka
 • Zakopane
 • Ojców w raz ze Skansenem Młynarzy
 • Park rozrywki Energylandia

i wiele innych, zapytania o łączenie wycieczek w jednym dniu prosimy przesyłać mailem.
Dobierz drugą wycieczkę i zgarnij zniżkę.

Praktyczne wskazówki

 • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
 • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
 • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(do wyboru: woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull) dla każdego uczestnika podczas wycieczki.
 • wycieczka możliwa w każdy dzien tygodnia, bez względu na pogodę. W przypadku deszczowej aury, dysponujemy parasolami oraz pelerynami przeciwdeszczowymi. W przypadku gorszej pogody zalecamy zabranie ze sobą cieplejszych ubrań oraz wygodnych butów .
 • Jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w naszej przechowalni bagażu w biurze lub zabrania go ze sobą gdzie będzie również bezpieczny w samochodzie, na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas wycieczki "saszetkę" na podręczne rzeczy.
 • fotografowanie i filmowanie nie wymaga zezwolenia.
 • osoby niepełnosprawne mogą wypożyczyć na czas wycieczki za darmo wózek inwalidzki ale są zobligowane do posiadania opiekuna który pomoże się im poruszać. Kierowcy nie mają możliwości zejscia z grupą na teren ekspozycji muzealnych. Rozwiązanie to również dostępne jest w wersji PRIVATE TOUR.
 • w przypadku wersji PRIVATE TOUR jest możliwe za dodatkową opłatą zarezerwowanie również przewodnika oprowadzającego na miejscu w danym języku. Oprowadzanie zwykle trwa około do 4 godzin i obejmuje centrum oraz pobliskie zabytki na terenie Wadowic - program zwiedzania uzgadniamy indywidualnie dopasowując się do Państwa

POWRÓT ZAMÓW

 

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770