Muzeum O.Schindlera (z przewodnikiem)

Muzeum Oscara Schindlera

Muzeum Oscara Schindlera

  minimum 2h, zwykle około 3h

  najczęściej sugerowana 9:30, możliwe wyjazdy o innej porze

  Caravelle,Multivan T5/T6,dla większych grup: Mercedes Sprinter  

  już od 159 PLN


informacje Informacje

Historia właściciela fabryki – Oskara Schindlera i losy uratowanych przez niego żydowskich pracowników są powszechnie znane. Muzeum Fabryka Schindlera jest miejscem, które przenosi nas w czasie i pokazuje losy dawnej fabryki, życie codzienne mieszkańców Krakowa oraz losy Żydów krakowskich podczas okupacji niemieckiej, kiedy to Kraków pełnił funkcję ośrodka władzy Generalnego Gubernatorstwa. W Muzeum można zobaczyć wystawy stałe i czasowe. Historia II wojny światowej w tym miejscu pokazana jest na nowo, w sposób dostępny dla każdego. Zbiory muzealne to dokumenty archiwalne i fotografie, relacje filmowe, nagrania audio oraz interaktywne stanowiska i ścieżki dźwiękowe, które działają na wyobraźnię. Podczas tej wycieczki w zależności od wybranej wersji, oprócz wejścia do Muzeum, pokażemy Państwu najciekawsze miejsca na Kazimierzu oraz Podgórzu, gdzie mogą Państwo zobaczyć symboliczną część muru ghetta. Na życzenie istnieje możliwość zobaczenia terenu byłego obozu Płaszów, obecnie znajdują się tutaj pomniki upamiętniające to miejsce.

lista Szczegóły wycieczki

Zwiedzanie MUZEUM O.SCHINDLERA znajduję się w ofercie wycieczek PRIVATE TOUR: To wycieczka skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów. Jest to spersonalizowana forma wycieczki, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. W zależności od wersji mamy możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem lub bez - ta wersja wycieczki zawiera przewodnika oprowadzającego w języku : Polskim, Angielskim lub Hiszpanskim.

Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, prywatnego komfortowego samochodu najwyższej klasy z kierowcą niewątpliwym atutem tej wersji jest możliwość zwiedzania muzeum O.Schindlerem z prywatnym przewodnikiem lub w grupie z przewodnikiem w wybranym wcześniej języku. Transport z wybranej przez Państwa lokalizacji odbywa się naszymi samochodami z audio przewodnikiem w wybranym języku tytułem wprowadzenia w historię związaną z Oskarem Schindlerem. Po skończonym oprowadzaniu nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce w Krakowie może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór lub inne ciekawe miejsce w Krakowie których zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy na dalszą część dnia bądź wieczór - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań.

praktyczne wskazówki Praktyczne wskazówki

  • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
  • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
  • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(do wyboru: woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull) dla każdego uczestnika podczas wycieczki.
  • wycieczka możliwa w każdy dzien tygodnia z wyjątkiem poniedziałków (w każdy poniedziałek muzeum dysponuje ograniczoną ilością wejść darmowych, zwiedzanie z przewodnikiem w ten dzień nie jest możliwe), bez względu na pogodę.
  • Jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w naszej przechowalni bagażu w biurze lub zabrania go ze sobą gdzie będzie również bezpieczny w samochodzie, na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas wycieczki "saszetkę" na podręczne rzeczy.
  • maksymalny rozmiar torby/plecaka , który można wnieść na teren muzeum to 30cm/20cm/10cm, jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w samochodzie lub skorzystania z przechowalni.
  • fotografowanie i filmowanie nie wymaga zezwolenia.
  • w przypadku tej wersji wycieczki, tj. PRIVATE TOUR jest możliwe za dodatkową opłatą zarezerwowanie również prywatnego przewodnika oprowadzającego w danym języku. Oprowadzanie zwykle trwa około do 5 godzin i obejmuje muzeum oraz pobliską okolicę - program zwiedzania uzgadniamy indywidualnie dopasowując się do Państwa

POWRÓT ZAMÓW

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770