Ojców

Ojców (PRIVATE TOUR)

  Ojców, Pieskowa Skała

   minimum 4h, zwykle około 5h

  najczęściej sugerowana 9:00am, możliwe inne godziny

  Volkswagen Caravelle,Multivan T5/T6,dla większych grup: Mercedes Sprinter  

  już od 79pln 


Informacje

Dwadzieścia kilometrów – tylko tyle dzieli Kraków od Ojcowskiego Parku Narodowego, który jest najmniejszym Parkiem Narodowym w Polsce. Po drodze, między innymi można podziwiać "kaplicę na wodzie" - drewnianą budowlę, powstałą nad dwoma brzegami potoku "prądnik" w roku 1901, na znak protestu przeciwko prawu zakazującym budowanie na ziemi ojcowskiej z tamtych czasów. Kolejnym ciekawym miejscem może być Boroniówka - osada młynarska gdzie znajdziemy zabytkowy młyn oraz tartak, będące doskonałymi przykładami architektury drewnianej. Te niezwykłe miejsca pozwolą nam odkryć  florę i faunę naszego regionu, nieopodal znajduje się tajemnicza Jasknia Łokietka, która jest największą jaskinią w okolicy.
Świeże powietrze i spacer po Parku Narodowym bez wątpienia pobudzi kubki smakowe wielu z Państwa, dlatego w ramach czasu wolnego proponujemy wizytę w jednej z restauracji znajdujących się na terenie Ojcowskiego Parku, gdzie będą mieli Państwo szansę skosztować miejscowego przysmaku- wędzonego pstrąga. 
W drugiej części wycieczki oglądać będziemy niedawno odnowiony zamek w Pieskowej Skale, w którym można zobaczyć obiekty pochodzące ze zbiorów zamku na Wawelu. Tuż przy murach zamku można podziwiać nietypową skałę zwaną Maczugą Herklulesa. Nazwa pochodzi z kształtu jaki na przestrzeni wieków przybrała skała, jest najważniejszym symbolem nie tylko Ojcowa, ale też całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Według legendy  to sam diabeł na życzenie Twardowskiego ustawił ją do góry nogami. 
Na temat Zamku Pieskowej Skały też krąży wiele legend. Wybudowany został w stylu gotyckim, pierwsze zmianki o zamku pochodzą z 1315 roku, natomiast potem został przebudowany zgodnie ze stylem renesansowym. Na dziedzińcu znajduje się stylowa kawiarnia, w której delektując się kawą będą Państwo mogli podziwiać widoki na Dolinę potoku Prądnika oraz na przepiękny ogród, znajdujący się w obrębie murów zamku.

Szczegóły wycieczki

Wycieczka do Ojcowa znajduję się w ofercie wycieczek PRIVATE TOUR:
To spersonalizowana forma wycieczki skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. 
Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki oraz prywatnego komfortowego samochodu wysokiej klasy z kierowcą tylko do Państwa dyspozycji, niewątpliwym atutem tej wersji jest możliwość zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego oraz jego okolic z przewodnikiem w wybranym wcześniej języku. W tym przypadku bardzo prosimy o dokonywanie rezerwacji z co najmniej dwu-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną elastyczność z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy się Park. Po skończonym zwiedzaniu dostępny jest też czas wolny na miejscu, podczas którego polecamy spróbować lokalnego pstrąga serwowanego w kilku do wyboru lokalnych restauracjach. Po powrocie do Krakowa nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce. Może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór bądź popołudnie lub w inne ciekawe miejsce, których w Krakowie zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy do końca dnia - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań.

Pozwól nam zasugerować wam pełen dzień z nami, do tej wycieczki można dołączyć również:

 • Grand City Tour
 • muzeum O.Schindlera
 • muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
 • zwiedzanie zamku na Wawelu
 • Kopalnia soli Wieliczka
 • Zakopane
 • Śladami Jana Pawła II
 • Park rozrywki Energylandia

i wiele innych, zapytania o łączenie wycieczek w jednym dniu prosimy przesyłać mailem.
Dobierz drugą wycieczkę i zgarnij zniżkę.

Praktyczne wskazówki

 • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
 • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
 • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(do wyboru: woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull) dla każdego uczestnika podczas wycieczki.
 • wycieczka możliwa w każdy dzien tygodnia, bez względu na pogodę. W przypadku deszczowej aury, dysponujemy parasolami oraz pelerynami przeciwdeszczowymi. W przypadku gorszej pogody zalecamy zabranie ze sobą cieplejszych ubrań oraz wygodnych butów .
 • Jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w naszej przechowalni bagażu w biurze lub zabrania go ze sobą gdzie będzie również bezpieczny w samochodzie, na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas wycieczki "saszetkę" na podręczne rzeczy.
 • fotografowanie i filmowanie nie wymaga zezwolenia.
 • krótka przerwa i możliwość skorzystania z toalety pojawia się po 40 minutach jazdy od rozpoczęcia wycieczki.
 • osoby niepełnosprawne mogą wypożyczyć na czas wycieczki za darmo wózek inwalidzki ale są zobligowane do posiadania opiekuna który pomoże się im poruszać na terenie parku w Ojcowie, niestety niewszystkie miejsca w programie wycieczki są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
 • możliwe jest również za dodatkową opłatą zarezerwowanie również przewodnika oprowadzającego na miejscu w danym języku. Oprowadzanie zwykle trwa około do 4 godzin i obejmuje centrum oraz pobliską okolicę Ojcowa - program zwiedzania uzgadniamy indywidualnie dopasowując się do Państwa.

POWRÓT ZAMÓW

 

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770