Częstochowa

Częstochowa

  Częstochowa

  minimum 6h, zwykle 8h

  najczęściej sugerowana 8:00am, możliwe inne godziny

  Minivan Volkswagen T6, minibus Mercedes Sprinter

  od 129 PLN


informacje Informacje

Częstochowa – od lat przyciąga miliony pielgrzymów, nie tylko z Polski ale i z całego świata. Klasztor Ojców Paulinów to nie tylko miejsce ściśle związane z historią Polski, ale też miejsce, w którym można oglądać, jeden z najbardziej znanych obrazów sakralnych, ‘Czarna Madonna‘. Jasna Góra to Sanktuarium usytuowane na wapiennym wzgórzu , jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego. Początki sanktuarium sięgają XIV wieku,. Do Częstochowy na modlitwę przybywali papieże, królowie, arystokraci, mężowie stanu oraz przedstawiciele wszystkich warstw społecznych. Jasna Góra to też miejsce, które było świadkiem, wielu wydarzeń historycznych takich jak Potop Szwedzki. Obecnie na Jasną Górę, rokrocznie przybywa około 5 milionów ludzi. Niewątpliwie Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli chrześcijaństwa. Wycieczka w to miejsce to dla wielu turystów bardzo ważna część pobytu w Krakowie – odległość która dzieli miasta to niespełna 130 km.

lista Szczegóły wycieczki

Wycieczka do Częstochowy znajduję się w ofercie wycieczek PRIVATE TOUR:
To spersonalizowana forma wycieczki skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki oraz prywatnego komfortowego samochodu wysokiej klasy z kierowcą tylko do Państwa dyspozycji,  niewątpliwym atutem tej wersji jest możliwość zwiedzania Jasnej Góry z prywatnym przewodnikiem w wybranym wcześniej języku.W tym przypadku bardzo prosimy o dokonywanie  rezerwacji z co najmniej dwu-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną elastyczność z uwagi na duże  zainteresowanie jakim cieszy się Sanktuarium na Jasnej Górze. Po skończonym zwiedzaniu dostępny jest też czas wolny na miejscu.

Po powrocie do Krakowa nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce. Może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór bądź popołudnie lub w inne ciekawe miejsce, których w Krakowie zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy do końca dnia - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań

praktyczne wskazówki Praktyczne wskazówki

  • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
  • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
  • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull)do wyboru dla każdego uczestnika podczas rezerwacji wycieczki.
  • wycieczka możliwa w każdy dzien tygodnia, bez względu na pogodę. W przypadku deszczowej aury, dysponujemy parasolami oraz pelerynami przeciwdeszczowymi. W przypadku gorszej pogody zalecamy zabranie ze sobą cieplejszych ubrań oraz wygodnych butów .
  • Na terenie Sanktuarium niema wymogów odnośnie rozmiaru bagażu jaki mogą mieć Państwo przy sobie, jednakże zalecamy pozostawienie go w naszym biurze lub w samochodzie aby nie przeszkadzał podaczas wycieczki. Na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas zwiedzania odpowiednich rozmiarów „saszetkę” na podręczne rzeczy.
  • fotografowanie i filmowanie nie wymaga zezwolenia.
  • po zakończonym zwiedzaniu możliwa jest przerwa/czas wolny.

POWRÓT ZAMÓW

 

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770