Oświęcim, Wieliczka

Oświęcim i Wieliczka

  Oświęcim, Wieliczka

  minimum 10h, zwykle około 11h

  najczęściej sugerowana 8:00am, możliwe inne godziny między 7:00am a 9:00am

  Volkswagen Caravelle,Multivan T5/T6,dla większych grup: Mercedes Sprinter

  już od 189 PLN


informacje Informacje

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oddalone niespełna 70 km od Krakowa, zostało stworzonego na terenach dawnego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego . Obóz powstał w niedalekich przedmieściach Oświęcimia w połowie 1940 roku. Jego druga część Auschwitz(II)-Birkenau powstała około roku później. Jest to najbardziej rozpoznawalny symbol Holokaustu i miejsce ludobójstwa na świecie. Miejsce Pamięci to obszar prawie 200 ha, ponad 150 budynków i około 300 ruin, w tym pozostałości po wysadzonych przez Niemców komór gazowych i krematoriów. Wycieczka obejmuje wystawy stałe, budynki głównego obozu Auschwitz oraz większość istotnych budynków obozu Auschwitz(II)-Birkenau. Drugi punkt programu to Kopalnia Soli w Wieliczce. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. Rocznie odwiedza ją około miliona turystów. Początki istnienia kopani sięgają średniowiecza. W XVI wieku Kopalnia Soli w Wieliczce była największym przedsiębiorstwem ówczesnej Europy. Zyski z wydobycia soli za czasów Kazimierza Wielkiego stanowiły 30% dochodów całego królestwa. Wielu odwiedzających kopalnię zwraca uwagę lecznicze właściwości soli. Założone w latach sześćdziesiątych podziemne sanatorium działa do dzisiaj.

lista Szczegóły wycieczki

Wycieczka ta jest dostępna w 3 opcjach:
BEST VALUE TOUR:

Wycieczka w tej opcji trwa około 11 godzin. Czas odbioru gości z hotelu czy też z naszego biura szacujemy na godzinę 9.00am co daje nam powrót na godzinę 19.30 ? 20.30. Czas wycieczki z uwagi na jej długość może ulegać zmianie. Dojazd do Muzeum Auschwitz-Birkenau z Krakowa zajmuje około półtorej godziny. Zwiedzanie odbywa się w grupach 30 osobowych. Po krótkiej przerwie przed wejściem na teren muzeum, oprowadzenie trwa około dwóch godzin w Auschwitz i następnie po drugiej około 15 minutowej przerwie, około godziny w Birkenau. Następnie około godzinę i 20 minut zajmuje dojazd beżpośrednio do Wieliczki gdzie przed zwiedzaniem muzeum przewidziana jest trzecia, najdłuższa przerwa, około półtorej godziny(w sezonie ziemowym tj. od listopada do końca lutego przerwa ta skraca się do około 45minut z uwagi na wcześniej zamykającą się Kopalnię). Zwiedzanie Wieliczki trwa około dwie i pół godziny. Opcja ta jest najczęściej wybieraną ze względu na cenę jak i możliwość zwiedzania dwóch najbardziej popularnych miejsc na południu Polski w tym samym dniu. Cena zawiera odbiór z miejsca pobytu lub naszego biura, a także bilet wstępu, zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem w języku Angielskim, napój oraz transport do Krakowa.

CUSTOM MADE TOUR:

Jest to rodzaj wycieczki dostosowanej do potrzeb klienta szukającego bardziej wyszukanej propozycji. W tym przypadku, klienci dołączą do grupy około 30 osób zwiedzających z przewodnikiem muzeum Auschwitz-Birkenau a potem około 40 osób zwiedzających muzeum w Wieliczce, lecz będą mieli do dyspozycji swojego kierowcę i samochód co pozwoli im na przykład na zatrzymanie się po drodze w wybranej restauracji na objad. Opcja ta umożliwia dodanie do wycieczki własnych pomysłów/rozwiązań bez uzależnienia od grupy zorganizowanej gdzie trzeba brać pod uwagę pewien zaplanowany schemat zwiedzania. Custom Made pozwala Państwu zachować wpływ na czas trwania wycieczki(prosimy jednak mieć na uwadze iż w środku zwiedzania Kopalni Soli nie ma możliwości wyjścia wcześniej(skrócenia zwiedzania), istnieje natomiast możliwość wejścia wcześniej - bez przerwy na objad lub zostania w podziemiach Kopalni dłużej aby odwiedzić dodatkową część(Muzeum Żup Krakowskich) czy też skożystać z przejazdu podziemną kolejką szynową(przejazdy odbywają się 7 dni w tygodniu, w godzinach: 12:00, 14:00 oraz 16:00. Bilety w cenie 9 PLN (normalny) oraz 6 PLN (ulgowy) - do nabycia w komorze Staszica) . Samochód w wyższej wersji wyposażenia, dostępny w tej opcji wycieczki, na pewno sprawi że podróż będzie jeszcze przyjemniejsza. Po skończonym zwiedzaniu, nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce w Krakowie, może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór lub inne ciekawe miejsce w Krakowie których zdecydowanie nie brakuje.

PRIVATE TOUR:

To wycieczka skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów. Jest to spersonalizowana forma wycieczki, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, prywatnego komfortowego samochodu najwyższej klasy z kierowcą niewątpliwym atutem tej wersji jest możliwość zwiedzania muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce z prywatnym przewodnikiem. W tym przypadku bardzo prosimy o dokonywanie rezerwacji z conajmniej dwu-miesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną elastyczność z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy się miejsce pamięci ofiar Holokaustu czy też Kopalnia Soli. Po skończonej wycieczce nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce w Krakowie może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór lub inne ciekawe miejsce w Krakowie których zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy na dalszą część dnia bądź wieczór - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań

praktyczne wskazówki Praktyczne wskazówki

 • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
 • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
 • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(do wyboru: woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull) dla każdego uczestnika podczas wycieczki.
 • wycieczka możliwa w każdy dzien tygodnia, bez względu na pogodę. W przypadku deszczowej aury, dysponujemy parasolami oraz pelerynami przeciwdeszczowymi. W przypadku gorszej pogody zalecamy zabranie ze sobą cieplejszych ubrań oraz wygodnych butów.
 • Jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w naszej przechowalni bagażu w biurze lub zabrania go ze sobą gdzie będzie również bezpieczny w samochodzie, na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas wycieczki "saszetkę" na podręczne rzeczy.
 • maksymalny rozmiar torby/plecaka , który można wnieść na teren kopalni to 30cm/20cm/10cm, jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w samochodzie lub skorzystania z przechowalni.
 • fotografowanie i filmowanie wymaga zezwolenia w kopalni Wieliczka , które można otrzymać w kasie za opłatą 10 zł.
 • krótka przerwa i możliwość skorzystania z toalety pojawia się tuż przed wejściem do muzeów, kolejno po 40 i 90 minutach od rozpoczęcia zwiedzania w każdym z nich oraz w środku dnia pomiędzy obydwoma destynacjami, najdłuższa - trwająca około 1,5h przerwa przeznaczona na objad. Cena wycieczki nie zawiera posiłków.
 • temperatura w kopalni soli pod ziemią waha się przez cały rok między 14-16 C.
 • osoby niepełnosprawne mogą wypożyczyć na terenie muzeum za darmo wózek inwalidzki ale są zobligowane do posiadania opiekuna który pomoże się im poruszać na terenie muzeum. Kierowcy nie mają możliwości zejscia z grupą na teren ekspozycji muzealnych. W tym przypadku proponujemy opcje CUSTOM MADE TOUR gdzie zwiedzanie w Wieliczce jest możliwe codziennie około godziny 9:00am oraz 5:00pm z przewodnikiem w języku Polskim lub Angielskim(o pozostałe wersje językowe prosimy pytać ? są możliwe w miarę dostępności przewodników) w specjalnie zorganizowanej turze dla osób mogących mieć problemy z pokonywaniem dużej liczby schodów. Rozwiązanie to również dostępne jest w wersji PRIVATE TOUR
 • w przypadku wersji PRIVATE TOUR jest możliwe za dodatkową opłatą zarezerwowanie również przewodnika oprowadzającego na miejscu w danym języku. Oprowadzanie zwykle trwa około do 2 godzin w kopalni i 3 godzin w Oświęcimiu i obejmuje wszystkie ekspozycje stałe na trasie turystycznej.

POWRÓT ZAMÓW

 

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770