Szlakiem Orlich gniazd

Szlakiem Orlich gniazd

  Olsztyn, Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec, Rabsztyn, Pieskowa Skała (możliwe inne)

  minimum 8h, zwykle około 11h

  najczęściej sugerowana 8:00am, możliwe inne godziny

  Volkswagen Caravelle,Multivan T6,dla większych grup: Mercedes Sprinter

  już od 189 PLN


informacje Informacje

Imponujące zamki, warownie oraz ruiny są częścią Szlaku Orlich Gniazd, który przedstawia pewną część historii Polski. Większość obiektów na szlaku powstała już za czasów Kazimierza Wielkiego. Jest to jedna z piękniejszych znanych tras w naszym kraju, która przyciąga również krajobrazem. Niezwykle popularny szlak o długości około 163 km przebiegający na trasie między Krakowem a Częstochową, znany pod nazwą - Szlak Orlich Gniazd. Nazwa tego szlaku wywodzi się stąd, że średniowieczne zamki były budowane, podobnie jak orle gniazda, na wysokich skałach których wysokość dochodziła czasem do 30 metrów . Miały za zadanie być trudnymi do zdobycia miejscami obronnymi kraju oraz punktami obserwacyjnymi.
Nasza propozycja zwiedzania zamków to wizyta w 6 zamkach, a mianowicie – Olsztyn, Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec, Rabsztyn i Pieskowa Skała. Poza zamkami, na trasie można podziwiać atrakcje przyrodnicze takie jak np. Pustynia Błędowska. Będąc w Ogrodzieńcu, można skorzystać z okazji i zwiedzić Park Miniatur. Trasa ta łączy historię z przepieknymi widokami Polski, tak więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

lista Szczegóły wycieczki

Wycieczka Castle Tour znajduję się w ofercie wycieczek PRIVATE TOUR:
To wycieczka skierowana do najbardziej wymagającej grupy turystów. Jest to spersonalizowana forma wycieczki, podczas której dostosowujemy się do Państwa potrzeb. Oprócz możliwości wyboru godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, prywatnego komfortowego samochodu najwyższej klasy z kierowcą niewątpliwym atutem tej wersji wycieczki jest możliwość zwiedzania zamków oraz ich ruin z prywatnym przewodnikiem. W tym przypadku bardzo prosimy o dokonywanie rezerwacji z conajmniej 1 dniowym wyprzedzeniem, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną elastyczność z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy Szlak Orlich Gniazd. Po skończonej wycieczce nasz kierowca odwiezie Państwa w wybrane miejsce w Krakowie może to być ciekawa restauracja, w której będą mogli Państwo spędzić miły wieczór lub inne ciekawe miejsce w Krakowie których zdecydowanie nie brakuje. Opcja ta za dopłatą oferuje również dyspozycje kierowcy na dalszą część dnia bądź wieczór - prosimy jedynie o taką informację w treści rezerwacji abyśmy mogli w pełni indywidualnie dopasować ofertę do Państwa zapotrzebowań

praktyczne wskazówki Praktyczne wskazówki

  • przez cały czas na pokładach naszych samochodów dostępne jest darmowe wifi.
  • zalecamy wybranie w opcjach dodatkowych drugiego śniadania, będącego doskonałym dopełnieniem naszej oferty, sycący, pełen zdrowych składników lunch-box w sześciu wersjach do wyboru, będzie doskonałym rozwiązaniem w podróży.
  • przez cały rok serwujemy Państwu darmowe napoje(do wyboru: woda gazowana/niegazowana, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull) dla każdego uczestnika podczas wycieczki.
  • wycieczka możliwa w każdy dzień tygodnia, bez względu na pogodę. W przypadku deszczowej aury, dysponujemy parasolami oraz pelerynami przeciwdeszczowymi. W przypadku gorszej pogody zalecamy zabranie ze sobą cieplejszych ubrań oraz wygodnych butów .
  • Jeśli mają Państwo ze sobą większy bagaż, istnieje możliwość bezpiecznego pozostawienia go w naszej przechowalni bagażu w biurze lub zabrania go ze sobą gdzie będzie również bezpieczny w samochodzie, na życzenie klienta firma może wypożyczyć na czas wycieczki "saszetkę" na podręczne rzeczy.
  • fotografowanie i filmowanie nie wymaga zezwolenia.
  • osoby niepełnosprawne mogą wypożyczyć na czas wycieczki za darmo wózek inwalidzki ale są zobligowane do posiadania opiekuna. Prosimy mieć na uwadze że nie wszystkie Zamki są dostępne dla osób niepełnosprawnych

POWRÓT ZAMÓW

 

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 30
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770