Wycieczki rekomendowane

Museum Auschwitz-Birkenau (regularna wycieczka)

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oddalone niespełna 70 km od Krakowa, zostało stworzonego na terenach dawnego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego . Obóz powstał w niedalekich przedmieściach Oświęcimia w połowie 1940 roku. Jego druga część Auschwitz(II)-Birkenau powstała około roku później. Jest to najbardziej rozpoznawalny symbol Holokaustu i miejsce ludobójstwa na świecie. Miejsce Pamięci to obszar prawie 200 ha, ponad 150 budynków i około 300 ruin, w tym pozostałości po wysadzonych przez Niemców komór gazowych i krematoriów. Wycieczka obejmuje wystawy stałe, budynki głównego obozu Auschwitz oraz większość istotnych budynków obozu Auschwitz(II)-Birkenau.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY   REZERWUJ

Wieliczka Salt Mine

Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO, jako jeden z pierwszych obiektów na świecie. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanie zwiedzaniem z roku na rok wzrasta. Uroki Kopalni, jej tajemnicze korytarze, komory, solne rzeźby i podziemne jeziora można podziwiać cały rok niezależnie od pogody.

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. Rocznie odwiedza ją około miliona turystów. Początki istnienia kopani sięgają średniowiecza. W XVI wieku Kopalnia Soli w Wieliczce była największym przedsiębiorstwem ówczesnej Europy. Zyski z wydobycia soli za czasów Kazimierza Wielkiego stanowiły 30% dochodów całego królestwa. Wielu odwiedzających kopalnię zwraca uwagę lecznicze właściwości soli. Założone w latach sześćdziesiątych podziemne sanatorium działa do dzisiaj. Kopalnię można poznać na dwa sposoby.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY   REZERWUJ

Zakwaterowanie

Transfery

  • Kraków --> Balice lotnisko cena 69 PLN
  • Kraków --> Katowice (miasto/lotnisko) prices form 299 PLN
  • Kraków --> Balice lotnisko cena 69 PLN
  • Kraków --> Katowice (miasto/lotnisko) cena 299 PLN
  • Kraków --> Balice lotnisko cena 69 PLN

Partnerzy

cms auto
red bull
samochody uzytkowe

 

Pogoda

meteoblue

TripAdvisor

Kontakt

CRACOW LOCAL TOURS
Biuro: Biuro: Rynek Główny 28
31-010 Kraków
INFORMACJA & REZERWACJA:
E-mail: cracowlocaltours@gmail.com

ZADZWOŃ TERAZ +48 500 750 770

REZERWUJ TERAZ